Presa Canario Yavruları

yavru presa canario

Presa Canario Yavruları Açıklaması

Presa Canario Yavruları

Ürkütücü görünüşü devasa fizik yapısı ile insanları cezbeden presa canario sahibine ve ailesine karşın içerisinde mükemmel sempatik bir köpek yaşatmaktadır.

presa canario

presa canario

Dünyanın en iyi yakın koruma köpekleri arasında gelen presa canario ırkı bir diğer adı ile dogo canario ırkı görüntüsü ile insanları korkutmaktadır. Presa canario ırkını dünyanın en iyi yakın koruma köpeği yapmasının en büyük sebebi sahibine olan bağlılığıdır. Sahibi için herşeyi göze alabilmektedir.

İspanyadan çıkmış olan bu ırkı sahibine bağlılığı sahiben ait olan herşeyi koruması ile bilinir. İspanyada büyük baş hayvan sürülerini koruması için sürülerile birlikte dağlarda gezmektedir.
İnternette bu ırk hakkında bilinçli olan ve bilinçli olmayan herkes yorum yapmaktadır. okumuş olduğum bir yazıda ilk defa köpek besleyen biri bu köpeği beslememelidir yazıyor. Bu şekilde sorumsuz olan kişiler kesinlikle hiç bir köpek beslememelidir. Alacağınız bütün köpekler sorumluluk ister bu sorumluluğu alabilecek olan kişiler hayalindeki olan her köpeği yetiştirmenin nasıl olacağını iyi bir şekilde araştırarak besliyecektir.

Bu ırkta dikkat edilmesi gereken tek şey dominant bir köpek olduğu için köpek üzerinde otoriteyi kurmanız gerekmektedir. Bu sadece bu ırkta olan bir istek değildir. Bütün sert köpeklerde bu istenmektedir.

Irk özelliğini  iyi bir şekilde taşıyan presa canari ırkı bir köpek dominattır, sahibi için herşeyi yapar. sizin nezaman ne isitiyeceğini, nelere kızacağınızı, neleri yapmamaso gerektiğini, neyi ne zaman yapması gerektiğini iyice öğretmelisiniz. Gerekirse profesyonel eğitim almanızı öneririz.

Köpek Cenneti üretim çiftliği olarak sizlere kaliteli ırk özelliklerini iyi şekilde taşıyan bir yavru vermenin yanında sizleri köpeklerinize nasıl bakmanız gerektiği konularındada yönlendirmeler yapmaktayız.

dogo canario

dogo canario

Presa Canario Tarihçesi;

 

Presa Canario ırkı 15. ve 16. yüzyıllara dayanmaktadır. Kanarya Adaları’nın fethinden sonra bölgeye gelen İspanyol gezginler tarafından başıboş ve vahşi köpeklerden sığır çiftliklerini korumak amacı ile geliştirildiklerine inanılmaktadır.

Perro De Ganado Majorero türü köpeğin bu ırkın temelinde yer aldığı hemen hemen ırkın doğuşunu anlatan tüm teorilerde yer alır. İspanyol kökenli büyük köpeklerin de çarprazlamalarda yer aldığına inanılır. Adadaki köpeklerin zamanla yapılan çekimler sonucundan farklılaşarak yeni bir cins haline geldiği hemen hemen kesindir. 18. yüzyılda adada oluşan bu yeni ırk İngiliz sömürgeciler tarafından adaya getirilen Bandogges gibi büyük ve yırtıcı köpekler ile melezlenmiştir.

Oluşan bu yeni köpeğin en son İspanyol Çoban Köpeği olan Bardino Majorero ile çarprazlanması ile ırkın gelişimi tamamlanmıştır. Vahşi yapısı nedeni ile uzun yıllar köpek kavgaları için kullanıldı. Köpeğin vahşileşmesi kötü bir üne kavuşmasına ve sığır çiftçiliğinden uzaklaşmasına neden oldu. Köpek kavgalarının yasaklanması ve 1940’lı yıllarda adaya yeni köpek türlerinin gelmesi ile beraber soyu yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Irk yok olmak üzereyken Amerikan vatandaşı olan veteriner Dr. Carl Semencic tarafından yeniden yetiştirilmeye başlandı. 1982 yılında Kulüp Espanol de Presa Canario kuruldu. Bundan tam bir yıl sonra 1983 yılında ırk ilk kez olarak İspanya Gerçek Köpek Toplum Merkezi tarafından tanındı.

presa canario fiyatları

presa canario fiyatları

satilik presa canario

satilik presa canario

yavru presa canario

yavru presa canario

 

(Visited 8.873 times, 7 visits today)

Presa Canario Yavruları Görselleri
Kaydet
WhatsApp chat